476x177 nanosilver
Envirox - nanoaditiva

ski365

Hodně neklasický materiál pro "klasickou" šitou roušku (ústenku) nanosilver.

Používání různých typů roušek se stalo už denní povinností. Co nám na tom ale nejvíce vadilo byla jednorázovost u jednoduchých ústenek s následným vznikem hromady odpadů. Možná i kontaminovaného odpadu. Během krátké doby jsme intenzivně zapracovali na vývoji vlastního filtračního materiálu pro lepší roušky a samostatné filtry do roušek a nákrčníků s kapsou na filtry. Nebavíme se o materiálu z bavlny, ale o speciálním 3 vrstvém filtru s nanovláknem 3PLY FILTER nanosilver®. Snažili jsme se vytvořit co nejefektivnější standard filtru do roušek s kapsou a dodáváme jej jak do našich nákrčníků nanosilver®, tak nově také samostatně pro vlastníky jiných roušek s kapsou na filtr. Pokud tedy sháníte bezpečnější ochranu než je běžná nebo bavlněná rouška a máte roušky s kapsou, pak vám třeba náš 3PLY FILTER NANOSILVER® přijde vhod! 

3PLY FILTER nanosilver b Rousky nanosilver b

Obrázky nového typu filtru a roušek z třívrstvého nanotextilního materiálu 3PLY FILTER NANOSILVER pro opakované použití.

Filtrační materiál 3PLY FILTER NANOSILVER® má ale ještě jednu vlastnost navíc. K jeho nanovláknům jsou připevněny molekuly stříbra, které likvidují bakterie z úst při dýchání přes filtr. Materiál filtru si tak umí poradit třeba se Streptococcus salivarius (terénní kmen) nebo Staphylococcus aureus (CCM 4516) 

Podobně jako roušky z bavlněných materiálů můžete "vydesinfikovat" tento speciální filtrační materiál v horké vodě. Nanovlákno vydrží nejen kontakt s vodou, ale i vyšší teplotou. Nevydrží však ždímání, praní, proces sušení v sušičce a vyvaření při teplotě nad 80°C a po dobu delší jak 20 min. Po uschnutí filtru jej můžete znova použít. Veškerá doporučení a postupy pro nanotextilní třívrstvý filtr 3PLY FILTER nanosilver jsou přiloženy k dodávaným výrobkům, aby měl zákazník co nejvíce potřebných a správných informací.

Materiál pro tento filtr byl samozřejmě testován a jeho výsledky dokládáme. Testy byly provedeny za přísnějších podmínek, než se testy filtračních materiálů běžně provádějí, ale o to nám právě jde. 

Protokol CZ VZ