banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Odborníci z nanosilver měřili termokamerami zda používáte vhodné oblečení na hory.

Ve dnech 30.-31.1.2016 se v lyžařském areálu na Bílé konala vůbec poprvé v celé republice akce, která ukázala nejen lyžařům, jak se bránit podchlazení. Tuto akci pod názvem nanosilver termo den uspořádala česká firma NanoTrade, která působí ve Frýdku-Místku. K akci přizvala také partnery: Ski Bílá, Sporten, Horskou službu Beskydy a Hilger.

meření-funkčního-oblečení-termokamerou 

Návštěvníci mohli zjisti pomocí termokamery, kudy jim uniká teplo z těla, kde je slabé místo v jejich oblečení a dozvěděli se proč je některé oblečení správně nechrání. Celkem se nechalo změřit 111 osob, kteří svou fotografii naleznou na www.nanosilver.cz/aktuality Zpestřením akce bylo nejen  zapůjčování lyží značky Sporten, ale také si mohli prohlédnout a zakoupit kvalitní termoprádlo značky nanosilver a vyslechnout si rady Horské služby. Navíc mohli vidět jejich záchranářskou techniku, která zde byla vystavena. V rámci konání těchto dnů se projevila také chuť soutěžit: celkem 321 lyžařů i nelyžařů se mohlo zapojit do tipovací soutěže, kdy odhadovali váhu několika kousků termoprádla značky nanosilver. Tipovalo se na gramy a soutěž měla 2 výherce, kteří se trefili do správné gramáže termotrika a termospodků.

„Moderní doba přináší pro všechny druhy aktivit nové druhy oblečení z různých materiálů. Funkční oblečení má poskytnout lepší komfort při klidu i fyzickém výkonu a poskytnout nositeli co největším pohodlí s podporou v kritických okamžicích bez dopadu na lidské zdraví. Pořádaná pilotní akce je zaměřena na porovnání první funkční vrstvy oblečení ke klasickému systému oblékání ve vrstvách,“ vysvětlila ředitelka pro obchod a marketing z pořádající společnosti NanoTrade Eva Torčíková. A proč se hovoří o funkčním oblečení v systému? „Vlastnost funkčního oblečení se naplno projevuje, když pracuje jako systém. Pokud od funkčního oblečení očekáváme konkrétní přínos, musí se jeho využití přizpůsobit vnějším podmínkám i skladbě jednotlivých prvků, aby z nich vznikl dokonalý celek. I kdyby jednotlivé části oblečení fungovaly bezchybně, může jedna nevhodně použitá část výrazně snížit užitek celku,“ doplnila Eva Torčíková.

Od funkčního oblečení očekáváme funkci tepelně izolační, odvodu potu od pokožky do další vrstvy, rychlé uschnutí první vrstvy, ochranu před povětrnostními vlivy, nízkou váhu nebo zabránění zápachu. Základním přínosem první vrstvy oblečení je udržet optimální tělesnou teplotu i při extrémních klimatických podmínkách a udržovat tělo v suchu. Setkávají se tak dvě základní vlastnosti: tepelný komfort a odvod nadměrného vlhka. U prádla nanosilver® jsou tyto funkčnosti doplněny ještě o potlačení pachu z potu.

To vše se dozvěděli návštěvníci Nanosilver termo dne po oba dva dny od 9:00 do 16:00 hod. v lyžařském areálu Bílá u severní sjezdovky, kdy se jim věnovali profesionálové na funkční oblečení (www.nanosilver.cz).

Partnerem akce byla firma SPORTEN, od které si všichni mohli během akce zdarma zapůjčit kolekci sjezdových lyží Sporten 2015/2016. Zkušení pracovníci této značky pomáhali s výběrem správných lyží a profesionálně vám je také seřídí.

Dalším partnerem akce byla firma HILGER, která nám zapůjčila jednu z termo kamer.

Akci podporoval také Asociace Nanotechnologického Průmyslu ČR.

2016 01 Pozvanka nanosilver termo den cerna