banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Dne 20. dubna 2016 se na ambasádě České republiky ve Vídni uskutečnila akce ÖSTERREICHISCH-TSCHECHISCHES NANOTECHNOLOGIE FORUM.

NanoTrade spolu s dalšími českými firmami, sdruženými v Asociaci Nanotechnologického průmyslu ČR, prezentovali rakouským partnerům své nejnovější technologie a výrobky.

Akce se zúčastnilo několik desítek rakouských firem. „Chtěli jsme ukázat rakouskému publiku zejména praktické využití nanotechnologií a co všechno v této oblasti české nanotechnologické firmy umí. České nanotechnologické firmy patří ve svém oboru ke špičce,” uvedla Martina Tauberová, vedoucí obchodního a ekonomického úseku ZÚ ve Vídni.  

NT

Rakouské firmy podle Tauberové zaujaly aplikace, které zlepšují kvalitu životního prostředí a zdravotnictví, jako například výroba pitné vody na zemědělských farmách z prasečí kejdy, chytré nátěry, které čistí vzduch, lůžkoviny s nanovlákennou textilií pro alergiky a antibakteriální oblečení. „Účastníky akce ale také překvapilo, že nanotechnologie mohou být užitečné i v praktických věcech jako je třeba mytí auta nanoautošamponem se samočisticím efektem nebo filtrace vody v bazénu nanofiltry,” doplnil Jiří Kůs. Mimo TZ českého velvyslanectví ve Vídni napsaly o akci také různé rakouské deníky, jako jsou Industrieweb, Factory nebo Powidl

Součástí akce byla vedle prezentací také výstavka s praktickými ukázkami funkcí nanotechnologických výrobků. Firma NanoTrade mimo jiné předvedla, jak se ošetřená chytrá kravata, politá červeným vínem, neušpiní.

NT 4