banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Nezávislý provozní test z extrémních podmínek: Funguje Envirox?

V rámci prvních poznatků získaných vyhodnocováním údajů z uplynulé vědecké sezóny (tj. jižní léto 2018-19) pro vás máme jeden žhavý tip (nejen!) na příští zimu. Mimo projekt Testováno v Antarktidě jsme letos do našeho žlutého mazlíka (25 kW dieselového generátoru, který slouží jako zdroj energie pro stanici J. G. Mendela, když nefouká vítr a nesvítí sluníčko) pokusně nalili aditivum Envirox věnované nám k tomuto účelu společností NanoTrade s.r.o. z Olomouce. Jeho výrobce tvrdí, že by mělo jeho přidání do nafty snižovat spotřebu, zvyšovat výkon a prodlužovat životnost motoru při současném snížení emisí a hlučnosti. Že to zní příliš skvěle, než aby to byla pravda? Vzali jsme proto Envirox s sebou na ostrov Jamese Rosse, abychom jej podrobili zásadní zkoušce v extrémních podmínkách, kde skoro nic nejde tak, jak si lidé doma v teple představují... Doufali jsme, že bychom mohli alespoň tak 5 % ušetřit...

Davkovani aditiva Enviirox do nadrze generatoru

 

A tady jsou výsledky:

ve srovnání s minulou sezónou byla naše spotřeba nafty na osobu a den na stanici o 15,93 % nižší - a přitom se na osobu a den vyrobilo o 35,79 % více energie! Čísla vyplývající z technické zprávy o provozu stanice hovoří jasně, funguje to! Hlučnost, ani zplodiny měřit v Antarktidě (zatím) neumíme, ale kluci technici tvrdí, že zlepšení bylo cítit i v těchto parametrech.

Děkujeme za tento testík NanoTrade s.r.o. a gratulujeme jim k bezva produktu.

 

Za NanoTrade děkujeme expedici z Masarykovy univerzity, kteří nezávisle potvrdili, že nanotechnologie mají pro zákazníky přínosy.