banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Přijďte na NanoDEN, kde si můžete osahat ty nejzajímavější novinky z českých nanotechnologií.

Vysvětlíme vám, jak funguje svět, který vidíme pouze pod speciálním mikroskopem a ukážeme vám, co všechno se v něm dá dělat.

Budeme vyrábět přímo na místě nanovlákno, předvedeme chytré samočisticí nanonátěrysuperkluzké a supertvrdé povrchy materiálůnanomembrány na filtraci vínarespirátory s nanovláknem, prohlédnete si funkční antibakteriální oblečení, seznámíte se s technologii pro celoroční lyžování, omrknete nanokosmetiku a biotechnologievyužití nanočástic v gumárenství a metalizaci textiluprotiroztočové nano lůžkoviny pro alergikynáplasti s nanočásticemi stříbranano čističky vzduchu3D baterii a spoustu dalších výrobků, kde se používají nanotechnologie.

Dozvíte se podrobnosti o vývoji nanorobotů v Praze a o tom, jak se Česko stalo jedním ze světových lídrů v elektronové mikroskopii. Seznámíte se i s unikátní českou učebnicí nanotechnologií pro středoškoláky.

To vše v úterý 25. června 2019 v budově Národního technického muzea v Praze. Vstup na akci Nanoden je dle běžného ceníku NTM

PROGRAM

10,00  Zahájení a úvodní prezentace
Úvodní slovo a představení nanotechnologických novinek v roce 2019 / Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR/

10,30 – 16,30 Výstava nanotechnologických výrobků, talkshow s nanotechnology o tom, jak nanotechnologie fungují

17,00 Ukončení akce

Nad akcí převzal záštitu Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu, Technologická agentura ČRSvaz průmyslu a dopravy ČR a Technologické centrum AV.

Partnerem akce je Národní technické muzeum,  Czechinvest, nanotechnologický klastr Nanoprogress a 6D Academy , Regionální inovační centrum RICE a Centrum pro pokročilé funkční nanoroboty.