banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Frýdek-Místek je fajné město! Zpívá známý písničkář. Je to ale také město, kde zahájili letošní lyžařskou sezónu už v červenci.

A to ve vývojovém centru SKI365 ve firmě NanoTrade. Tento projekt je zaměřen na vývoj pohybových trenažérů, ale současně probíhají práce i na speciálních materiálech pro umělé sjezdovky, na kterých se dá celoročně lyžovat. A z této první akce přinášíme malou aktualitu:

Tak nám konečně začíná krásné léto s ideálním počasím. Žádný třeskutý mráz, rozbředlý sníh nebo dokonce přelidněné stopy! Běžkařskou sezónu jsme vůbec jako první v Evropě zahájili počátkem července ve Frýdku-Místku. A to ve vývojovém centru pohybových trenažérů SKI365.

Sportovní oblečení adekvátní klimatickým podmínkám, technické pokyny, psychická příprava a dostatečný pitný režim byly prvními kroky po úvodním rozvrhu trasy.

jiskrici snih v kancelari ski365

Jiskřící sníh z kanceláře do vývojového centra ski365

První položení stopy proběhlo velmi rychle, vlastně jsme jen odrolovali speciální lyžařský povrch. Vytvořila se však kouzelná iluze běžkařské stopy, spojující kancelář s vývojovým centrem. Délka trasy sice byla pouhých 18 metrů, ale i tak se daly rozehřát některé svalové partie a zvyknout si na rychlejší pohyb. Vzhledem k aktuálnímu počasí se dá konstatovat, že byly ideální lyžařské podmínky :-)

idealni podminky

Téměř ideální podmínky. Tady zatím bez přírody, ale nějak se začít musí

Výhoda vlastní sjezdovky je možnost zalyžovat si kdykoliv a kdekoliv vás napadne. V zahraničních firmách mají povinné přestávky s cvičením, my si jdeme zalyžovat. A také se nemusíte převlékat do sportovního a zase zpět.

na chvili si odskocim protáhnout ztuhle telo

Šéfe, na chvili si odskočím protáhnout ztuhlé tělo

Přípravná fáze skončila, prozkoušeli jsme různé typy skluznic, výběrem vosků jsme neztráceli čas. Mnozí z nás jsme se takto vrátili na běžky po mnoha letech. Navíc to bylo bezpečné s minimálním rizikem úrazu, když vám nehrozí pád na sněhu. A nikdo se nesměje, jak se tu plácáte.

Tak první metry jsou za námi. Jsme nedočkaví a tak směřujeme na trenažér, který dokonale prověří naši přípravu na rovince. Pomalý rozjezd byl vystřídán rychlejší klasikou, jízdou do kopce. Kombinace pravidelného rytmu klasiky, vytvářené “brutálně stabilním lyžařským strojem”, umocněno vyššími venkovními teplotami i nedostatečným pitným režimem nás přinutily přerušit lyžařskou přípravu ve správný okamžik.

z trasy na trenazer

Konečně jdeme na trenažér, kde se doopravdy ukáže, jak na tom jsme!

Pokud máte zájem začít trénovat na zimní sezónu nebo zahájit kondiční přípravu, kontaktujte nás na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvte si svou hodinu na unikátním běžkařském trenažéru, který byl vyvinut právě v našem vývojovém centru SKI365.