banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Pokud vás zajímá, jak se dá snížit cena nafty, pak i vám může nanotechnologie pomoci.

Už několik dní je cena nafty na rekordní úrovni v historii. Ceny rychle překročily hranici 50 Kč za litr a po několika dnech se "snížily" na hodnoty lehce pod. Pokud ještě v lednu mnohé řidiče cena za naftu moc nezajímala, dnes je situace zcela jiná. Nejde jen o samotné řidiče diesel motorů, ale o propojené souvislosti s vysokými náklady přeprav a následným navýšením cen ve všech oborech.

Už v roce 2000 prezentovala britská University of Oxford výsledek výzkumu v oblasti nanotechnologií, podle kterého využily speciálních vlastností oxidu Céru (CeO2) v aditivu pro zlepšení spalování paliva. Patentovaná technologie se jmenuje ENVIROX(TM). Výsledkem je snížení spotřeby nafty a emisí.

ENVIROX na YT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro technické nadšence jsme připravili specializovanou stránku na webu www.nanoaditiva.cz Pro ostatní poskytujeme zjednodušené vysvětlení, že nanoaditivum Envirox(TM) využívá oxidačně-katalytický proces při spalování paliva. Cér je schopen na sebe jednoduše vázat kyslík (O2) a zase jej uvolňovat. Oxidační část podpory spalování si lze tedy přirovnat k foukání vzduchu (kyslíku) do ohně. To už každý zná, jak se oheň vždy krásně rozhoří :-)

Katalytická část efektu je realizována přes odebírání kyslíkových molekul z různých vazeb spalovacího procesu (CO, CO2, NO, NO2 ...). A odebrané molekuly kyslíku se zase využijí pro zlepšení spalování, tedy podporu výše uvedeného oxidačního procesu. 

Částice Céru jsou v aditivu rovnoměrně rozptýleny ve velikosti nanorozměrů. Proto se výrobek označuje jako nanoaditivum ENVIROX(TM)

Pokud jste to dočetli až tu, pak přichází nejdůležitější část zprávy. Jak může takové nanoaditivum snížit cenu nafty? Jednoduše! Snížením spotřeby nafty! Z řady provedených zahraničních i tuzemských testů nám vyšla statistická úspora nafty kolem 8%. Podle různých provozních podmínek, typů motorů a druhů nafty se úspora v provedených testech většinou poohybovala v pásmu 5 - 12%.

Sami si můžete spočíst svou teoretickou úsporu přes kalkulačku úspory (https://nanoaditiva.cz/kalkulacka-spotreby):

 envirox kalkulacka spotreny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Příkladová kalkulace úspory