banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Na trh přichází 15-ti minutový test na koronaviry, který může zmírnit napětí způsobené pandemií COVID-19 ve zdravotnických systémech v celé Evropě.

Pomocí snadno odebraných vzorků testy detekují reakci protilátek IgM a IgG na koronavirus, aby se během několika málo minut zjistilo, zda se pacienti infikovali virem.

Tato technologie, která již začala být v Číně používána, zlepší míru detekce pacientů, což lékařům umožní testovat podezřelé nosiče hned 2 dny po podezření na expozici. Test protilátek, který byl schválen k prodeji na evropských trzích minulý týden, slibuje zmírnění tlaku na laboratoře poskytnutím rychlé diagnostiky v místě péče. Zdravotnickým pracovníkům se tak otevře rychlá možnost klinicky posoudit pacienty se symptomy i bez nich, aby mohli poskytnout životně důležitou péči těm, kteří to potřebují nejvíce.

Celkový počet případů koronaviru překonal celosvětově hranici 240 000 osob a po udělení certifikátu CE by mohly být testy okamžitě k dispozici, přičemž výroba by se v nadcházejících týdnech zvyšovala, aby uspokojila poptávku.

Britský premiér Boris Johnson dnes potvrdil zájem o získání testů COVID-19, které jsou „jednoduché jako těhotenský test, který dokáže zjistit, zda jste onemocněl v jeho prvotních chvílích. Ale pokud to funguje, jak tvrdí jeho zastánci“, pak si koupíme doslova stovky tisíc těchto souprav, jakmile to bude možné. “

Světová nezisková organizace, World Nano Foundation (WNF), vytvořila prostřednictvím svých partnerů partnerství s čínským vývojářem testu, aby je zpřístupnila v celé Evropě. WNF se domnívá, že testy by měly být nabídnuty vládám jako první, protože mají nejlepší předpoklady pro přednostní provádění testů.

Zdroj: nano-magazine.com