banner 458x170 nanosilver eshop cz

banner 228x170 nanoaplikace

SKI365.CZ web 2022

Čtyři týdny neprané spodní prádlo a žádný zápach – to je výsledek experimentu, který probíhal na palubě Mezinárodní vesmírné stanice.

Prádlo nosil japonský astronaut Koiči Wakata. Nyní na oděv z řady J-Wear, který má pohlcovat nepříjemné pachy i vlhkost a také hubit bakterie, již netrpělivě čekají vědci. Ti Wakatovi přibalili čtyři kusy prádla, křížence mezi slipy a trenýrkami. Materiál je antistatický a nehořlavý, jde o kombinaci bavlny a polyesteru. Pokud se prádlo z řady J-Ware osvědčí, mohli by si astronauti na ISS, kde nemají možnost si vyprat, brát jen minimální množství oblečení. Přeprava materiálu je nesmírně drahá, a tak by se díky oblečení, které nezapáchá ani po týdnech nošení, mohly snížit náklady. Jakmile bude vývoj řady J-Ware dokončen, plánuje ho Japonsko nabídnout americkému Národnímu úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a dalším zemím, s nimiž spolupracuje na poli vesmírného výzkumu. Toto oblečení by mohlo být k dostání také v běžných obchodech. Wakata by měl dnes odpoledne přistát na palubě raketoplánu Endeavour na Kennedyho vesmírném středisku na mysu Canaveral na Floridě.
Zdroj: DigiWeb.iHNed.cz 31. 7. 2009
 
A co na to současní uživatelé výrobků nanosilver® ?

Podle námi provedeného bleskového průzkumu u našich zákazníků jsou s ponožkami a spodním prádlem nanosilver® , které mají shodné vlastnosti při potlačování pachů jako uváděné spodky kosmonauta Wakatu, velice spokojeni. Společnost NanoTrade sice zatím netestovala své výrobky ve vesmíru, ale zato si je zájemci mohou koupit už od roku 2004 na našem e-shopu http://www.nanosilver.cz/e-shop/